Rentabilita přestavby Dieselgas u vozidla MAN TGA 440

10.05.2012 13:02

MAN TGA 440 s duálním palivovým systémem Solaris Diesel DNA

Vozidlo je přestavěno na systém Dieselgas s řídící jednotkou Solaris Diesel DNA s emulací polohy plynového pedálu při provozu na plyn. Vozidlo je vybaveno nádrží LPG vyráběnou speciálně pro kamiony a nákladní automobily a objemem 250l. Vozidlo ujede na jedno natankování 2500km.

Níže jsou uvedeny kalkulace návratnosti investice do přestavby podle použité nádrže(250l) s variantami bez vyřízení legislativy pro zápis pohonu do TP, se zápisem prvního vozidla s absolvováním emisního testu na zkušebně a opakovaná montáž vozidla stejného typu které již prošlo zkušebnou.

 

Tabulka kalkulace návratnosti investice do přestavby vozidla bez vyřízení legislativy zápisu pohonu do TP

Tabulka kalkulace návratnosti investice do přestavby vozidla s vyřízením legislativy zápisu pohonu do TP u 1.vozidla

Tabulka kalkulace návratnosti investice do přestavby vozidla s vyřízením legislativy zápisu pohonu do TP u dalších vozidel

10.11.2015

Výše uvedené odkazy jsou již nefunkční, protože od 11/2015 je naše firma držitelem rozhodnutí MD ČR o typovém schválení duálních pohonů typu Solaris Diesel LPG. Tím odpadají značné náklady a administrativa spojené se zápisem duálního pohonu do TP vozidla. V současné době je zápis námi přestavěného vozidla pouhou formalitou.

Přibližnou kalkulaci návratnosti si nyní můžete sami vypočítat v našem online kalkulátoru Dieselgas LPG.

Online kalkulátor1.1

Spočítejte si zda se Vám přestavba Dieselgas LPG vyplatí!