Skip to main content
search

Jaké komponenty LPG a CNG  pro přestavbu dieselů používáme?

Použit správné a kvalitní komponenty LPG či CNG pro přestavbu vozidel nebo strojů s dieselovým(vznětovým)motorem na duální pohon diesel + LPG, nebo diesel + CNG  je zásadní předpoklad pro správnou funkci a dlouhodobou, úspornou a spolehlivou funkčnost plynového systému v náročném provozu.

Komponenty LPGPro přestavbu vozidel s dieselovým motorem na duální pohon diesel LPG, nebo diesel CNG používáme homologované prvky renomovaných výrobců a osvědčených a dlouhodobě v provozu prověřených značek.

Zastupujeme významné výrobce kvalitních LPG a CNG komponentů

Firma Gasinsight s.r.o. je akreditovaným zástupcem těchto výrobců pro Českou republiku. Znamená to, že s dotčenými výrobci máme uzavřenou smlouvu o obchodní a technické spolupráci na takové úrovní a v takovém rozsahu, že naší firmu výrobce pověřuje zastupovat jej v České republice při jednání s úřady i s obchodními partnery, případně zákazníky. Akreditace naší firmy je doložena tzv. akreditačními dopisy, které jsou adresovány MD ČR a tam jsou také uloženy. Pro naší firmu z tohoto mj. vyplývá povinnost zajistit provozuschopnost, opravitelnost a dostupnost náhradních dílů pro námi dodávané systémy duálních pohonů LPG i CNG po zákonem stanovenou dobu. Proto k přestavbám používáme pouze dlouhodobě prověřené komponenty LPG a CNG.

Schválené montážní komponenty LPG a CNG Solaris Diesel

Řídící jednotky duálního systému Solaris Diesel používáme v několika provedeních:

 1. Solaris Diesel DNA s dvoukanálovým analogovým emulátorem
 2. Solaris Diesel DGT s dvoukanálovým digitálním emulátorem
 3. Solaris Diesel Dual Fuel s pětikanálovým emulátorem, z toho dva kanály jsou digitální s možností nastavení frekvence a tvaru signálu podle originálního tvaru signálu emulovaného prvku. Tento systém je také vybaven modulem pro komunikaci s CAN sběrnicí ve vozidlech vybavených touto technologií(většinou od Euro 4 a výš). Tuto jednotku lze také propojit s modulem vzdálené správy a diagnostiky pro plnohodnotné sledování všech jízdních parametrů vozidla s duálním pohonem diesel LPG, nebo diesel CNG(LNG).

Alternativní řídící jednotky schválené pro systém Solaris Diesel:

 1. OSCAR-N DIESEL firmy Europegas – jednotka sekvenčního vstřikování plynu pro duální pohony dieselů
 2. LPGTECH Diesel – jednotka sekvenčního vstřikování LPG/CNG s modulem čtení vstřikovacích časů dieselových vstřikovačů a simulace sekvence vstřikování s emulací tlaku v railu.

Vstřikovače plynu

 1. Vstřikovače plynu pro systémy Solaris Diesel jsou pístkové, nerozebiratelného typu od firmy ALEX pod označením BARRACUDA. Vstřikovače mají teflonem potažené pístky a vnitřní prostor solenoidu a jsou velmi přesné, odolné a spolehlivé. Navíc jsou přesně kalibrovány pro systém Solaris Diesel, protože jednotka Premium je vybavena funkcí výpočtu okamžité spotřeby plynu podle veličin ECU.
 2. Vstřikovače plynu DRAGON od firmy LPGTECH je rozměrově menší varianta rovněž velmi kvalitních vstřikovačů s velmi dlouhou životností.
 3. Vstřikovače HANA 2000 a HANA 2100 jsou velmi kvalitní vstřikovače plynu korejského výrobce. Kvalita vstřikovačů je též dlouhodobě prověřena v provozu.
 4. Vstřikovače Stefanelli  – alternativní vstřikovač odlišné konstrukce – je membránový s relativně malým průtokem. Výhodou je jeho mechanická odolnost – nepohybuje se v něm pístek. Použití zejména v malých motorech.
 5. V typovém schválení máme i vstřikovače plynu tuzemského výrobce firmy HL Propan – typ MAGIC JET a MAGIC FX

Reduktor LPG

 1.  Základní reduktor systému Solaris Diesel je kompaktní reduktor SHARK 1200/1500 s integrovaným ventilem plynu od firmy ALEX. Reduktor se vyznačuje výbornou teplotní i tlakovou charakteristikou a spolehlivým provozem s minimálními požadavky na údržbu. I jeho kompletní repasi je velmi levné.
 2. Alternativně používáme reduktory Alaska firmy Tomasetto, které se úspěšně používají minimálně 10let a jsou velmi spolehlivé. Jejich tlaková charakteristika není zrovna nejlepší, ale pro duální systémy plně dostatečná.
 3.  Dalším reduktorem, který je možné v systému Solaris Diesel LPG použít je reduktor EG od firmy Europegas. Tento reduktor používáme zejména v kombinaci s řídící jednotkou Europegas.
 4. Pro menší motory, nebo vozidla kde je méně místa v motorovém prostoru používáme reduktory GEO-110 firmy Stefanelli zejména kvůli malým a kompaktním rozměrům
 5. V typovém schválení Solaris Diesel LPG nechybí ani reduktor MAGIC COMPACT českého výrobce HL Propan

 

 

 

 

Close Menu