Skip to main content
search

Solaris Diesel pro dodávky

Dieselgas pro dodávky a užitková vozidla

Vyplatí se i přestavba dodávek na Diesel Gas ?

Dodávky, minibusy a jiná užitková vozidla v kategorii do 3,5t je samozřejmě také možné přestavět na systém přidávání LPG do spalované směsi nafty a vzduchu. Dodávky mají zpravidla mnohem menší spotřebu nafty než nákladní automobily a tím i význam % úspory nedosahuje takové úrovně jako je tomu u „velkých žroutů“, nicméně pokud je vozidlo využíváno např. na pravidelný rozvoz a najede měsíčně několik tisíc kilometrů, je i zde významná úspora skutečností. V porovnání s kamiony a těžkými nákladními vozidly  je přestavba dodávky levnější a tím i návratnost investice v příznivém časovém horizontu.

Ne zcela bez významu je také znatelná změna charakteristiky točivého momentu motoru a zvýšení výkonu motoru, což se při racionálním využítí také většinou velmi pozitivně projeví na spotřebě a lepší dynamice jízdy například u vozidel která zrovna nedisponují přebytkem výkonu. Reálná úspora je 15-25%.

 

        Příklad konkrétních výsledků z praxe:

  • Spotřeba nafty  9,3l/100km
  • Spotřeba nafty při jízdě na Dieselgas  4,5l/100km
  • Spotřeba LPG při jízdě na Dieselgas  4,2l/100km

Pro maximální využití možností úspory je důležitá změna techniky jízdy. U většiny vozidel totiž vlivem většího točivého momentu není nutné tak vytáčet motor. Nástup točivého momentu je znatelně vyšší zejména v nízkých otáčkách. Odpadá tak časté řazení a dlouhodobým využíváním výkonu motoru v nízkých otáčkách přispějete příznivější spotřebě. Ani motor nemá problém – jeho chod je o poznání měkčí oproti chodu pouze na naftu.

 

Close Menu