Přestavba dieselgas LPG – je vhodná pro moje vozidlo?

Systém Solaris Diesel LPG je jako jediný duální systém diesel+LPG  v České republice homologován  pro vozidla všech značek a kategorií. Znamená to, že přestavba dieselgas LPG je možná vozidla kategorie M1, M2, M3, N1, N2, N3 a to až do nejvyšší emisní třídy Euro 6. Přestavíme také pracovní stroje všech kategorií.

V čem spočívá přestavba dieselgas LPG?

Přestavba Dieselgas LPG spočívá v montáži přestavbové sady, která umožní přidávat plynné LPG do motorem nasávaného vzduchu. Systém je zároveň schopen emulovat důležité řídící funkce naftového emisního systému a motor managementu tak, aby bylo docíleno snížení dávkování vstřikované motorové nafty a uspořené množství nahradit levnějším plynem LPG.
Kromě řídící jednotky plynu a souvisejících výkonných prvků je také velmi důležitou součástí přestavby dieselgas LPG nádrž LPG. Velikost nádrže LPG a její umístění, případně osazení většího počtu nádrží LPG na vozidlo závisí na provedení a konkrétní konfiguraci vozidla, zejména pak na prostorových možnostech pro umístění nádrže LPG na vozidle.

Jak velký zásah do vozidla vyžaduje přestavba dieselgas LPG a jaká je životnost komponentů duálního systému

Přestavba dieselgas LPG nevyžaduje žádný zásadní a nevratný zásah do motoru ani dalších součástí vozidla. Zařízení pro duální pohon dieselů Solaris Diesel je možné po demontáži bez problému použít v jiném vozidle či stroji. Životnost systému Solaris Diesel je omezena pouze životností nádrže LPG, která je dána českou legislativou na dobu 10 let od data výroby nádrže LPG. Po tomto termínu je nutné nádrž vyměnit. Srdcem systému je řídící jednotka, vstřikovače plynu a reduktor. Všechny tyto komponenty je možné udržet v provozu po velmi dlouhou dobu běžně přesahující životnost nádrže. To vše samozřejmě za předpokladu provádění pravidelné předepsané údržby plynového zařízení Solaris Diesel LPG. Nejdůležitějším úkonem údržby duálního systému Solaris Diesel LPG je včasná a pravidelná výměna filtru kapalné fáze LPG a filtru plynné fáze LPG. Tato výměna není finančně nijak nákladná a provádí se v doporučené periodě každých 50.000 km u nákladních vozidel.

Přestavba dieselgas lpg typové schválení

 

Přestavba tahačů návěsů na duální pohon diesel + LPG

Přestavba dodávek a užitkových vozidel na duální pohon diesel + LPG

Přestavba osobních vozidel, MPV a SUV na duální pohon diesel + LPG

Přestavba traktorů na duální pohon diesel + LPG

Přestavba pracovních strojů na duální pohon diesel + LPG

Máte dotaz? Napište nám!
Pole označená * jsou povinná