Skip to main content
search
Diesel CNG

DieselGas LPG & CNG - přestavby dieselů

Duálními pohony se zabýváme od roku 2008

Dieselgas LPG & CNG  je dostupná možnost jak dosáhnout významných úspor při provozu vozidel s dieselovým motorem prakticky všech kategorií a úrovní jejich vyspělosti. Jsme dlouholetým průkopníkem tohoto způsobu ekologické úspory provozu dieselových motorů ve všech možných kategoriích jejich použití!

Samozřejmě se zápisem duálního pohonu NM+CNG a NM+LPG do TP

Jsme první firmou v České republice, která má schválené typové přestavby pro duální pohony dieselů v kombinaci Diesel+CNG, nebo Diesel+LPG.
Naše přestavbové sady montujeme a prodáváme pod názvem Solaris Diesel LPG  a  Solaris Diesel CNG a to pro všechny značky a kategorie motorových vozidel se vznětovým motorem až do emisní úrovně Euro 6 včetně.

Diesel LPG typové schválení a homologace systému pro duální pohony dieselů
Diesel LPG
Dieselgas LPG & CNG

ÚsporaVýkonEkologie

Použití dvou paliv různých vlastností najednou není ve světě žádná novinka. V Austrálii, Kanadě ale i v Severní Americe je systém dieselgas LPG  využíván v těžké dopravě již mnoho let. V Evropě se dieselgas začal objevovat až v poslední době v souvislosti s dramatickým zvyšováním cen pohonných hmot. V Holandsku je například velmi populární použití LNG v nákladní dopravě, kde se právě používá systém Dieselgas LNG – zkapalněný zemní plyn (CNG).

Záměna paliv 30 – 80%

Přidáním správné dávky LPG nebo  CNG ve správný okamžik, v každém režimu dieselového motoru dochází k tzv. záměně paliv. Znamená to, že se sníží dávka motorové nafty a rozdíl je nahrazen plynem LPG, nebo CNG. Obvyklý poměr záměny paliv je 70% NM/30% LPG u varianty Dieselgas LPG a 50% NM/ 50% CNG u varianty Dieselgas CNG.

Úspora nákladů 10 – 30%

Záměnou paliv je možné dosáhnout značným úsporám na nákladech na pohonné hmoty. Tím, že snížíme spotřebu motorové nafty a toto snížení nahradíme levnějším plynem, který je v průměru o polovinu levnější, než motorová nafta(NM). Největšího efektu dosahují stroje s velkou spotřebou paliva, tedy zejména těžké nákladní automobily, autobusy, traktory, různé generátory, ale i dodávky či SUV. Kalkulátor úspory Diesel CNG 

Nižší emise

Dieselgas  LPG & CNG vykazuje také nezanedbatelné snížení emisí výfukových plynů. V duálním režimu mají motory o 30- 85% nižší obsah pevných částic ve výfukových plynech. Dochází také k snížení produkování tolik sledovaného skleníkového plynu CO2 a to až o 4,5%. 

Diesel CNG typové schválení a homologace systému pro duální pohony dieselů
Diesel CNG
Dieselgas LPG & CNG přestavby na duální pohon Dieselgas
Ekonomika

Úspora na PHM díky záměně paliv NM a LPG nebo CNG.
Úspora na silniční dani pro vozidla do 12t.

Ekologie

Snížení tvorby nebezpečných emisí Dieselgas přispívá k ochraně životního prostředí

Lepší výkon

Vyšší výkon v nízkých otáčkách
Delší dojezd na jedno tankování

Reporty

U systému FuelFusion možnost všech jízdních reportů.
Spotřeby, data motoru, GPS..

Pošlete nám dotaz

Close Menu